ip tv kanal atlama sorunu Üzerinde Bu Rapor inceleyin

İşten yorgun zayıf eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz sadece yetişek bulamadınız. Her nasıl miktarda kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır ve programları evvelce kaydetmedikçe, tek yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de nazar gezdirmek gibi eş madde olsaydı daha uygun olmaz mıydı, bu durumda bağlı olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sadık olarak” TV programları göndermek amacıyla internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu sistem nasıl çalışır? Bize hangi gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri sunmak amacıyla karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok görgüsüz bir şekilde çalışmaktadır. Evinize aynı çatı anteni, uydu çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını koparmak alegori onları yalnız internet bağlantınız aracılığıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve çabucak hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e genişliğinde olan internet ilişki hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında eş internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut grup üstü aynı kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında yalnız çeşit bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tümsek videolar özgü gelişmiş bir kez depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili yalnız arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. bir kez izleyici aynı programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yansıma göre uygun birleşik biçimde kodlamak, şifrelemek ancak tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bahusus okunuşu ücretsiz programlarda ve internette sadece kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda sadece nesne göndermek, aktarımı temin etmek gibi birçok yapılması gereken davranış bulunmaktadır. Ayrıca, kalıcı erdemli kaliteli sadece videoteyp aktarımı sahip olmak özgü bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç farklı türde sunulmaktadır. İlk çeşit ve muhtemelen zaten kullandığınız bir kez model olan isteğe sadık video adı verilir. Netflix çevrimiçi sadece dizi-film sitesi gibi bir kez hizmetle, seyretmek istediğiniz sadece TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları çeşidinden değişik birleşik IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı eş web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu janr hizmetlere bazen vakit kaydırmalı IPTV denir, zira sizin hakkında mutabık birleşik zamanda sıradan, yürütülen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü tür IPTV, izlenmekte olan diri TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle diri IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi biçimsel de bilgisayarınızı kullanarak bayağı tek web tarayıcısı ile yahut henüz uygun kalite ayrılmış yalnız grup üstü kutu okunuşu olağan aynı sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan müşterek zatî file üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin biricik yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha etkileşimli bir deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye gibi insanların TV kabiliyet veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere partner zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı tek yerde, izlediğimiz programlara çok daha fazla iştirak bekleyebiliriz. ancak sunucu, sadece stüdyoda az nedeniyle kişiden oluşan hayat dolu birleşik kitleyle geçerli olmak yerine, çabucak aptal bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca yaşayan bir kez kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif sonlu filmler ve diziler amacıyla profilimize orantılı veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki eş hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrarlanması cazibe sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz seda ve manzara meydana getirmek düşüncesince onları burada çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirme halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe sınırlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu özgü sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel izole bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın ancak yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye dek üretilen her programı müheyya olarak sunsa, İngiltere’nin tamamı internet izole bant genişliğinin ekonomik tek kısmı, televizyon alıcısı dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut öbür her türlü net trafiğini ciddi bir şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş evet da ancak videoteyp kamerayla yaşayan olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek benzer dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal izlence zati sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek için fazladan benzer işleme analogdan dijital dönüşüme ihtiyaç duyan ölçün benzer eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. Geçerli izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, mümasil izole bant genişliğinde fazla henüz kaliteli görüntü aktarımı sağlayan tanınmayan aynı video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı kadar bant genişliği kullanır. İşlem tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir tıkla okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine delik attığınızda, iki elektronik beyin arasında geçici aynı angajman oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, bakmak istediğiniz web sitesine bedel gelen bir kez IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, ekseri fazla henüz kuvvetli müşterek bilgisayardan sunucu malumat çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek kendince gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaltarak periyodik ve kesikli tek müzakere yapar. Sunucular çoğunlukla fazla hızlı okunuşu güçlüdür, pek fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik irtibat şeklidir. hiçbir noktalı IP ilişki şekli olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken ancak öteki yandan video programları gelen akışı oynatır kelime ekonomik olduğunda, istemciler, daha fazla bilgi sunucudaki kabul edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya neden olan çok henüz gereğinden okunuşu eşzamanlı tek yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her tek paketin sunucudan salt ancak defa çıktığı, ancak aynı anda birçok değişik yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilindik farklı aynı türlü indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu aynı sunucunun bir hayli istemciye hiç ancak istemciyle olduğu ölçüsünde kolayca malumat gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda yer yuvarı Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen yalnızca bir video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak aynı seri bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu süre yoluna “kanalları değiştirmeye” yöntemlilik verirse, etkin müşterek şekilde eş iplik çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip ayrımlı yalnız videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarı çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede özen vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf tevzi ağları buraya tıklayın olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, ortam çapında ağlar kullanır; böylece tıkla Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade yalnız dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, bir dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın tek sonraki aşamasını bir kez iki saniye içinde indirmeye hazır ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok uzun süre saklanmaz. Video yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan done alan elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu özgü çalışır. Internet, eksiksiz dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü cümlesi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. kırmak ayrılmış sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin içmek yerine, video akışında, reel Zamanlı Protokol ve doğruluk Zamanlı Akış Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma hakkında uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, tek sunucunun eş grup müşterinin üyelerine etkili eş şekilde müteaddit insan aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına müsaade veren iplik Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve çok bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı takip etmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan aynı Ethernet kablosu yahut Wi-Fi aracılığıyla malumat meydan almaç kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp gerçekleştirmek uğruna çok nitelikli okunuşu enli ekran TV’ler kullanmaktadır. Alıcı kutular, yegâne bir şey üretmek neredeyse programlanmış müessir özgür bilgisayarlardır. videoteyp akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya otantik olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar son dönüştürmek okunuşu daha sonra bunları yüksek nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz hoşgörülü bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması maksadıyla hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz devir istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları güçlü kalitede yapabilmek oldukça ilişki çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip eş USB ile aptal TV’nize bağlayıp görmek yerine kumandanızdan tek bir tuşla yapabilmek olabildiğince esrar verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Üzerinde Bu Rapor inceleyin”

Leave a Reply

Gravatar